BREN - Tmou

Nezaměnitelný kytarový zvuk spojující prvky shoegaze, slowcore a no wave s osobními a naléhavými českými texty, to je brněnská kapela Bren (Brnoenfield). Čtveřici v pátek 22. března 2024 vychází debutová deska s názvem "Tmou", kterou nahrála na podzim roku 2023 díky projektu Synapse Knowledge u Michala Amáka Šťastného v pražském studiu Golden Hive.
Album protkané podmanivými texty a emocemi nabitým zvukem vyjde u labelu Kabinet Records.
 
Formace nahrávkou otevírá novou kapitolu, která nabízí posluchačům hluboký pohled do jejich hudebního, ale i osobního světa. V celkem sedmi skladbách, vyznačujících se kontrastem mezi jemnými melodiemi a expresivními kytarovými plochami a dvouhlasým zpěvem, je možné slyšet i několik hostů, mezi kterými je například zpěvačka a producentka Tokyo Drift nebo pianista Lukáš Horký z kapely Hard to Frame.
 
Kapela se zrodila na konci pandemického bezčasí z hudebního spojení mezi Ivem Lorencem (Science Killer, ex-Beps'n'Johnnies) a Šimonem Podrazilem (tryo, Science Killer) jako projekt experimentující s možnostmi kytarového zvuku v kombinaci s českými texty, ale postupně se rozrostla o další členy Lukáše Nedomlela a Vojtěcha Škutu. Tato razantní sestava společně na pódiu i v nahrávkách vytváří atmosférickou hudbu, která vyzařuje zranitelnost a nejistotu, ale zároveň hutnými noiseovými pasážemi dává prostor vypustit všechny strachy ven z těla i mysli.
V jejich hudbě lze nalézt vlivy zahraničních interpretů, jako jsou Slowdive, Jaye Jayle, Swans nebo Nick Cave, ale také raných Priessnitz. Deska vychází za podpory české proexportní kanceláře Soundczech.