KAKKTUS - Na Hrbatým Koni

KR022

Desku zakoupíte v Kabinet Records a dalších distribučních sítích.

Objednávat můžete na label@kabinetrecords.cz

 

Šternberská rock’n’rollová kapela Kakktus vydává 22.7. album Na hrbatým koni na vinylu. Nahrávka, kterou kapela původně vydala jako digipack CD vlastním nákladem, vyjdeve vinylové verzi u Kabinet Records. Od února letošního roku je album k dispozici také na streamovacích platformách Spotify a Bandcamp. Křest je plánovaný na podzim v Kabinetu MÚZ (termín se bude upřesňovat).

Kapela Kakktus ze Šternberka, jejíž temná historie sahá až do roku 2006, začala hrávat v hlubokém undergroundu tamních vesnických kulturáků. A ozvěny těch marných dnů jsou naštěstí slyšet i dnes, kdy konečně vydávají své první oficiální album na vinylu. Deska Na hrbatým koni byla nahrána v létě 2021 v pražském studiu Golden Hive pod dohledem Amáka, který kapele pomohl k zaznamenání syrového a drzého, ale přesto moderního zvuku. Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník a místní legendární vyhazovač je jak chodící rekvizita devadesátkovýho panoptika.

Fízlové chlastaj v hospodě pod kostelem

cigánský rodiny po sobe střílej

bláznivý holky skáčou z oken internátu

padaj jak mouchy na betonovou dlažbu

Tohle se zpívá na začátku písně Maloměsto, která zahajuje celé album. Kakktus se na něm pokouší zachytit náladu ponurýho a nekulturního města, kde už dávno zavřeli jedinej hudební klub, divadlo i kino. Večerní život se tak uhnízdil do neblaze proslulého disco- nonstopu, kde se to hemží padrťákama i krasotinkama všeho druhu. Prostřednictvím úvodní písně z filmu Otakara Vávry Kladivo na čarodějnice, pro kterou napsala text první dáma československé nové vlny Ester Krumbachová, odkazuje název desky Na hrbatým koni a s ním i skladba Smrťák na čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století. Existenciálně laděné texty se obrací i k horám a přírodě, která lidstvu pomalu připravuje půdu pro zkázu.